Zjazd Samorządów Uczniowskich "100 zadań na 100 lat Niepodległej"

15 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII wzięli udział w spotkaniu Samorządów Uczniowskich, które zostało zorganizowane  w atmosferze wielkiego narodowego świętowania w Szkole Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Poznaniu. Hasło przewodnie spotkania Samorządów Uczniowskich z zaprzyjaźnionych szkół: SP 40, SP 20, SP 55, SP 85 brzmiało "100 zadań na 100 lat Niepodległej". Zadaniem 5 zespołów było rozwiązanie setki zadań. Od najłatwiejszych  po trudniejsze, przy rozwiązywaniu których trzeba było się wesprzeć słownikami, atlasami oraz mapami. Można było wykazać się wiedzą z zakresu historii i geografii Polski, ojczystego języka, ale i znajomością życiorysów wybitnych Polaków. Krzyżówki, diagramy, mapy, łamańce językowe – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników zabawy. 100 rozwiązanych zadań gwarantowało odbiór 100 puzzli, które utworzyły niepowtarzalną układankę. Pamiątkę spotkania zaprzyjaźnionych Samorządów Uczniowskich, ale i pamiątkę tego niezwykłego czasu – czasu świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

S.K. | 16.11.2018