Spotkania z policją i strażą w ramach projektu "Kibicuj bezpiecznie"

W styczniu uczniowie klas siódmych wzięli udział w spotkaniu z policjantem i strażakami w ramach projektu "Kibicuj bezpiecznie" realizowanego przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania oraz KKS Lech Poznań. Nasza szkoła jako jedna z trzech poznańskich szkół podstawowych została wybrana do udziału w programie. Podczas ostatnich spotkań uczniowie otrzymali wiele cennych informacji o zabezpieczeniu imprezy masowej przez policję, poznali wyposażenie policji, sprawdzili swoje zmysły i czujność w zadymionym pomieszczeniu, otrzymali wskazówki dotyczące udzielania pierwszej pomocy i ewakuacji oraz używania gaśnic. W przyszłym tygodniu siódmoklasiści wezmą udział w konkursie wiedzy, a najlepsi uczniowie z poszczególnych klas przejdą do finału. Gala finałowa projektu odbędzie się 6 marca o godz. 10:00 w Multikinie 51 w Poznaniu. Tam poznamy zwycięzców konkursów wiedzy i filmowego. Życzymy naszym uczniom powodzenia i trzymamy kciuki!

Iwona Jachnik | 25.01.2018