Akcja „Kochamy nasze Mamy… lirycznie”

Mamo, chodź z nami!
 Damy Ci – łąkę!
 Z kwiatami, ze skowronkiem,
 ze słonkiem.
 Do wąchania, słuchania, patrzenia ...
 A do łąki dodamy życzenia

(Barbara Lewandowska, Cała łąka dla mamy)

Matka, mama, mamusia…  Co to? Najpiękniejsze słowa w każdym języku. O kim mowa? O najważniejszej osobie na świecie. Tej, która nas urodziła, wychowała, nauczyła, jak odróżnić dobro od zła, czytała bajki, kiedy byliśmy chorzy, i swoim uśmiechem sprawiała, że nawet najgorszy dzień stawał się lepszy. Być może nie zawsze może nam towarzyszyć  – bo praca, bo zakupy, bo do przedszkola po młodszego brata lub siostrę.  Jednak zawsze stara się być przy nas, kiedy jest nam potrzebna.

W jaki sposób podziękować za te najcenniejsze dary – dar życia i dar obecności? 26 maja to szczególna okazja ku temu. Możemy namalować laurkę, podarować bukiet kwiatów albo powiedzieć po prostu: „Kocham  cię. Dziękuję, że jesteś”. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z innej możliwości, biorąc udział w akcji bibliotecznej „Kochamy nasze Mamy… lirycznie”.

Dzieci z klas 1-3 wykonały portrety swoich mam i do każdego dołączyły znany wiersz poświęcony bohaterkom majowego święta.  Natomiast chłopcy i dziewczęta z klas 4-7 mogli zaprezentować zarówno swoje plastyczne, jak i literackie pasje, ponieważ rysunkom towarzyszyły wiersze ich autorstwa! To chyba najpiękniejszy podarunek, jaki można ofiarować swojej mamie – wyraz uczucia, wrażliwości i wyobraźni. Wszystkie zaś prace znalazły się na wystawie przed biblioteką.

Dyrekcja Szkoły SP6 | 25.05.2018