Tam, gdzie Kopernik się urodził… - uczniowie w Toruniu

15 grudnia uczniowie kl. 4f i 4b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Torunia. Wędrówkę po mieście rozpoczęli od zwiedzania średniowiecznych murów obronnych i najciekawszego ich fragmentu-Krzywej Wieży. Legenda głosi, że wybudował ją rycerz zakonny, który miał jedną nogę dłuższą, a drugą krótszą. Następnie wąskimi uliczkami Torunia udaliśmy się na Rynek Staromiejski. Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądali film pt. „Renifer kometa”. Byliśmy zachwyceni seansem.

Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach „Świat toruńskiego piernika”. Zajęcia uświetnili przewodnicy, którzy ubrani byli w stroje stylizowane na starodawne, a ciekawie opowiadając, wprowadzili w świat pierników i ich receptur sprzed setek lat. Dzieci wykonywały pierniki i poznały historię wypieku pierników w Toruniu.

Bardzo zadowoleni wróciliśmy do autokaru, aby dotrzeć do Poznania. Swoimi przeżyciami i wiadomościami podzieliliśmy się z innymi, sami zaś wzbogaciliśmy swoja wiedzę i doświadczenie.

M. W.

Dyrekcja Szkoły SP6 | 03.01.2018