Zaczytane Motyle dla Hospicjum

21 marca to tradycyjnie początek nowej pory roku, czyli Pierwszy Dzień Wiosny. Dla pobliskiego Hospicjum Palium to jednak również wyjątkowe święto – Dzień Motyla, symbolu tej instytucji. W Szkole Podstawowej nr 6 w Poznaniu aktywnie działa wolontariat, zaś wspomniane święto stanowiło wspaniałą okazję, by promować zarówno ową ideę, jak i czytelnictwo. Taki cel od 12 do 19 marca przyświecał akcji „Zaczytane Motyle dla Hospicjum”. By wziąć w niej udział, należało 12 lub 15 marca odwiedzić bibliotekę szkolną, gdzie na dzieci i młodzież czekały przygotowane wcześniej motyle. Najmłodsi członkowie szkolnej społeczności – uzbrojeni w kredki, pisaki i pastele – mogli je przyozdobić. Akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że aktywność plastyczna w zaciszu czytelni kwitła także poza wyznaczonymi godzinami. Młodzi artyści mogli również wykonać barwne owady techniką dowolną w domu i przynieść je do biblioteki. Każdy uczestnik otrzymał prawo do wypożyczenia jednej dodatkowej książki. 205(!) motyli natomiast przekazano na ręce Pani Barbary Grochal, koordynatora wolontariuszy w Hospicjum Palium, która prosiła podziękować „motylodawcom”. Serdecznie zatem dziękujemy za tak ogromny odzew i zaangażowanie, a szczególnie klasom: I b, I e, 2 b i 4 b oraz dziewczynkom z klas: 2 a, 3 d, 3 f, 3 g i 5 e. Mamy nadzieję, że kolejne nasze działania spotkają się z podobnym entuzjazmem, a uczniowie nadal będą chętnie zarówno odwiedzać bibliotekę, jak i wspierać wolontariat. Ponieważ tak niewiele potrzeba –  wystarczy mały motyl lub promyk wiosennego słońca, by wywołać uśmiech na twarzy drugiego – czasem chorego czy samotnego – człowieka.

S.K. | 22.03.2018