Z pamiętnika ortograficznego gangstera

Gang w SP6? Tak! Ale obawiać się nie należy, ponieważ jest to najpoprawniejszy gang w Polsce. To gang kulturalnych mądrali! To gang ortograficzny! Szefową jest słynna i wyjątkowa kobieta: Ó-la-la, która zawiaduje poczynaniami pozostałych członków grupy: Erzetka, Cechacza, Utki, Żetka, Niezadowolonego NIE- oraz Hutka. Ich podobizny zawisły na korytarzu na II piętrze segmentu B. Są poszukiwani, bo mają cenną wiedzę z zakresu polskiej ortografii. Pomagają uczniom mierzyć się z regułami rodzimej pisowni, nie szczędząc przy tym wcielania w życie pomysłów na zabawne zdarzenia, dowcipy czy powiedzonka. O ich przygodach można dowiedzieć się więcej, śledząc galerię, która systematycznie uzupełniana będzie uczniowskimi opisami najeżonymi wyrazami z daną trudnością ortograficzną. Młodzi adepci wiedzy z kl. 5 d, e, f, g napisali wstępne opisy swych bohaterów, teraz tworzą kartki z ich pamiętników. Do pełnego portretu potrzebne będą jeszcze rysopisy i szczegółowe charakterystyki.

Ciąg dalszy sprawozdania o poczynaniach ortograficznego gangu wkrótce nastąpi!

dr Kinga Banderowicz

S.K. | 15.09.2018