Spotkanie z Body Chief

W ramach zajęć Wychowania do życia w rodzinie, klasy 4e i 5d miały możliwość uczestniczyć w spotkaniu z dietetykiem profesjonalnej firmy cateringowej Body Chief. Uczniowie otrzymali cenną wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Celem lekcji było wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych i umiejętność wyboru zdrowego stylu życia. Uczniowie poznali podstawowe informacje dotyczące poszczególnych makroskładników. Dowiedzieli się, czym są węglowodany, białka i tłuszcze i co jeść i pić, aby odpowiednio funkcjonować, mieć paliwo do podstawowych funkcji życiowych i prawidłowego rozwoju naszego ciała. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali w prezencie plany lekcji oraz soki ze świeżo wyciśniętych owoców.

Bardzo dziękujemy firmie Body Chief za bezpłatnie zorganizowane warsztaty i z niecierpliwością czekamy na warsztaty dla rodziców pt. "Zainwestuj w dobry start - zdrowe śniadania dla dzieci", które odbędą się w naszej szkole 29 stycznia br.

Iwona Jachnik | 25.01.2018