100 lat Niepodległości

„ Ku Niepodległości”

W piątek 9 listopada w naszej szkole mieliśmy projekt edukacyjny „Ku Niepodległości”. Przez cztery godziny lekcyjne klasy wraz z wychowawcami poszukiwały w różnych źródłach informacji związanych z walkami Polaków o wolność. Przygotowywali plakaty, kartki okolicznościowe związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości –aby zrobić z nich okolicznościowe gazetki u siebie w klasach i wystawę dla całej szkoły.

Później odbyło się wspólne spotkanie w holu szkoły gdzie obejrzano prezentację multimedialną poświęconą historii walk o wolność i jej odzyskaniu, wspólnie odśpiewano kilka pieśni patriotycznych np. „Rotę”, „Pierwszą Brygadę”, „Marsyliankę Wielkopolską”. O godzinie 11.11 Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

z uroczystości

Dyrekcja Szkoły SP6 | 14.11.2018