Zajęcia ze studentami dietetyki AWF

W ramach profilaktyki i edukacji żywieniowej, uczniowie klas IV-VII objęci zostali projektem współpracy naszej szkoły z Akademią Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Dzięki podjętej inicjatywie, studenci dietetyki przeprowadzili w marcu br. w każdej klasie 2 godziny lekcyjne zajęć, których tematyka obejmowała następujące zagadnienia:

1. Kontrola sposobu żywienia i diety alternatywne.
2. Znaczenie piramidy żywienia oraz aktywności fizycznej oraz jak czytać etykiety i robić zakupy.
3. Jakościowa ocena żywienia, znaczenie śniadań oraz przechowalnictwo i konserwanty występujące w żywności.

Serdeczne podziękowania składamy prof. dr hab. Wojciechowi Chalcarzowi oraz studentom 1, 2 i 3 roku dietetyki za zaangażowanie i umożliwienie naszym uczniom uczestniczenia w tak profesjonalnych zajęciach.

Dyrekcja Szkoły SP6 | 18.04.2018