Gościliśmy Panią Ambasador programu e-Twinning

Niezwykłe spotkanie z niezwykłym gościem…

W ramach realizacji programu e-Twinning w Szóstce mieliśmy przyjemność gościć Panią Ambasador programu e-Twinning, trenerkę warsztatów komputerowych e-Twinning w województwie wielkopolskim – Panią Barbarę N’sir.

Podczas spotkania Pani Barbara N’sir zaprezentowała młodym, pełnym pasji uczniom, metodę projektu jako sposób na wszechstronny rozwój edukacji oraz krótko i zwięźle przedstawiła polski i europejski portal e-Twinning.

Dodam, że nasz projekt „Z legendami za pan brat!”, do którego przystąpili w kwietniu zdolni uczniowie z klas 4-7 ma na celu wzrost  wiedzy na temat poznanych legend wielkopolskich. Poprzez różne działania w zespole wykorzystujemy program e-Twinning, bo umożliwia on nam łączenie i współpracę bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. TIK to nasza codzienność – padlet, lapbook, kody QR, prezentacja multimedialna – oto niektóre z efektów naszej pracy, które podziwać można jeszcze przez tydzień w holu naszej szkoły.

M. W.

Dyrekcja Szkoły SP6 | 17.05.2018