O książkach pędzlem, kredką… i nie tylko!

Już niejednokrotnie uczniowie naszej szkoły pokazali, że w jej murach dorastają nie lada artyści, np. poeci czy muzycy. Wiosenne konkursy biblioteczne „Album moich ulubionych baśni i bajek" oraz „Katalog moich ulubionych książek" natomiast dowiodły, że potrafią oni łączyć ze sobą dwie inne pasje – miłość do literatury oraz do sztuki. Postawione przed nimi zadanie nie było łatwe: pierwszo-, drugo- i trzecioklasiści musieli zilustrować wybrane baśniowe opowieści, a ich starsi koledzy i koleżanki – lubiane przez siebie pozycje książkowe, każdą z nich opatrując dowolnym cytatem z tej lektury.

W jaki sposób młodzież poradziła sobie z tym wyzwaniem? Sięgnęła po kredki, farby, kolorowy papier – i wszystkie materiały, jakie mogły posłużyć do stworzenia barwnych prac. Najmłodsi postanowili wykonać ilustracje do takich bajek i baśni, jak Kopciuszek, Kraina Lodu czy Roszpunka. Z kolei chłopcy i dziewczynki z klas 4-6 wykazali się znajomością takich książek, jak Magiczne drzewo Andrzeja Maleszki, Lew, czarownica i stara szafa Clive’a Staplesa Lewisa czy Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów Rafała Kosika.

Oto wyniki konkursu „Album moich ulubionych baśni i bajek":

I miejsce – Dainius Grablunas kl. 3G
II miejsce – Anna Rusiecka kl. 3D
III miejsce – Oliwia Kortas kl. 1A
Martyna Pyrda kl. 1E
Oliwia Zielaskowska kl. 1D

Wyróżnienie:
Zofia Dylewicz kl. 1B
Małgorzata Rybarczyk kl. 1B
Dawid Jedliński kl. 1C
Marcelina Dopierała kl. 1E
Aleksandra Leśniewicz kl. 1E
Kinga Pech kl. 1E
Martyna Wojciechowska kl. 1E
Marcel Wojciechowski kl. 3A

I wyniki konkursu „Katalog moich ulubionych książek":

I miejsce – Marta Kaźmierska kl. 5A
II miejsce – Kacper Liersch kl. 5C
III miejsce – Zuzanna Balbierz kl. 4A

Wyróżnienie:
Dominika Zielaskowska kl. 4C
Maksymilian Olejniczak kl. 4G

Uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów serdecznie zachęcamy do angażowania się w kolejne akcje biblioteczne.

S.K. | 13.05.2018