Gwiazdkowe spotkania z książką

11 grudnia w naszej szkolnej bibliotece odbyło się świąteczne  spotkanie z książką. Maluchy z uwagą i zaciekawieniem wysłuchali pięknej i nastrojowej książki Astrid Lindgren „Boże Narodzenie w Bullerbyn”. Przygotowane zagadki o tematyce świątecznej ukryte pod postaciami z bajek również budziły emocje, a odgadywanie ich nie sprawiało trudności. Tablica z różnymi tytułami bajek i baśni przybliżała dzieciom świat ukryty na kartach książek, które nigdy się  nie starzeją  i wprowadzają w świat wyobraźni i przygody. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały świąteczne kolorowanki i możliwość zapoznania się z książkami, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane. Myślimy, że  jest to dobry początek na obcowanie z książką w przyszłości.

S.K. | 12.12.2018