Szóstka na Euroweek

W dniach 24-28 marca uczniowie z klas szóstych i siódmych, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce języka angielskiego wzięli udział w pięciodniowym obozie językowym Euroweek Szkoła Liderów w malowniczej miejscowości Kotliny Kłodzkiej w Długopolu Dolnym.

Swoją przygodę rozpoczęliśmy podróżą pociągiem relacji Poznań - Długopole Zdrój z przesiadką we Wrocławiu. Na miejscu organizatorzy zapewnili nam bezpieczny przejazd do ośrodka Silesia, w którym zostaliśmy zakwaterowani.  Powitano nas kolacją w formie szwedzkiego stołu, a następnie przybyli wolontariusze z Kolumbii, Indonezji oraz Peru przypisani do naszej grupy. Wolontariusze przedstawili się po angielsku i opowiedzieli o zasadach panujących podczas obozu Euroweek. Wieczór zakończył się wspólną zabawą przy muzyce.

Codziennie rano wolontariusze rozpisywali plan dnia na białej tablicy. Uczniowie podczas obozu mogli nauczyć się pracy w grupach, rozwinąć swoją kreatywność, odwagę, aby przełamać się i podjąć rozmowę po angielsku. Przed nimi postawiono naprawdę trudne zadania: nakręcenie filmu, krótkie przedstawienie, prezentacja kraju, pokaz talentów itd.

Podczas obozu panowała czarodziejska, radosna atmosfera i niespotykana energia jaką potrafili wyzwolić w uczestnikach wolontariusze.

Pożegnanie nie było łatwe. Pojawiły się łzy i żal, że to już koniec i trzeba wracać do domu. Pozostała nadzieja, że to nie był ostatni obóz Euroweek i już wkrótce wrócimy do Kotliny Kłodzkiej i spotkamy się z wolontariuszami raz jeszcze.

Zapraszamy do galerii zdjęć i obejrzenia krótkiego filmiku:

Katarzyna Sadowska-Kukuć

S.K. | 03.04.2018