Odkrywamy wiedzę

Przez cały marzec 2018 r. młodzi poloniści z klas 4D, E, F, G SP6 w ramach indywidualnego zdobywania wiedzy = samokształcenia odkrywali wiedzę na temat języka ojczystego, realizując w domu jeden z poniżej zaproponowanych projektów:

1. Poradnik małego deklamatora, czyli o sztuce wystąpień publicznych,

2. Savoir-vivre w języku.

Formuła wykonania ćwiczeń była dowolna i ograniczona jedynie wyobraźnią ucznia. Ostatecznie do oceny napłynęły projekty pisemne, drukowane, nagrane na płytę CD lub inny nośnik, prezentacje multimedialne, lapbooki, albumy, skoroszyty, nagrania dźwiękowe, krótkie filmiki itp.

W procesie samodzielnego uczenia się uczniowie zyskali nowe kompetencje, stawiali sobie i najbliższym rozwojowe pytania, korzystali z rozmaitych zasobów wiedzy, testowali ją, czasem poddawali w wątpliwość, wnioskowali, a także selekcjonowali zdobyte informacje.

K.B.

S.K. | 03.04.2018