Kody QR w legendzie i prawdzie…

Kody QR w legendzie i prawdzie… - na czym polegała gra terenowa uczniów z grupy e-Twinning?

W piękny majowy dzień grupa uczniów biorących udział w programie e-Twinning wybrała się szlakiem legend poznańskich na Stary Rynek. Trasę rozpoczęli od rozszyfrowania za pomocą kodów QR pierwszego zadania. Polegało ono na dotarciu do miejsca, gdzie codziennie o 12:00 w południe pokazują się turystom poznańskie koziołki. Stamtąd uczniowie udali się do kolejnego miejsca związanego z legendą o hejnale poznańskim, następnie – zawitali przy Pręgierzu i bamberkach poznańskich, by stamtąd udać się do  ostatecznie do Muzeum Rogali i wysłuchać ostatniej legendy – o św. Marcinie. Wszystkie zadania uczniowie wykonali prawidłowo, otrzymując za to drobne nagrody z logo e-Twinningu.

Projekt „Z legendami za pan brat” dobiegł końca, ale już dziś uczniowie stwierdzili, że e-Twinnig to ciekawe zajęcia, na których poznali  nie tylko treści legend, lecz przede wszystkim wykonywali prace za pomocą nowych narzędzi: lapbook, padlet, kodowanie... To przygoda, która się nie skończy w SP6, zapraszamy więc od września!

M. W.

Dyrekcja Szkoły SP6 | 30.05.2018