Dobroć zaklęta w tęczowych kopertach

Bo co może,  co może mały człowiek,
tak jak ja albo ty?

Od takich słów przed laty rozpoczynała się piosenka Jerzego Niedźwickiego. Pomimo upływu czasu, jej tekst jest nadal aktualny. Dzieci wciąż mogą pytać, co im wolno, do czego mają prawo, a także o to, ile są w stanie zrobić. Jak pokazuje przykład naszej szkoły, bardzo wiele.

Tej jesieni Samorząd Uczniowski zaangażował się w akcję charytatywną „Serce dla Lwowa”.  Wzięli w niej udział także uczniowie klasy 4a, b, c, d i f. Wykorzystując  lekcje języka polskiego poświęcone epistolografii, napisali listy, w których opowiedzieli o tym, co dla nich ważne – o swoich pasjach, zainteresowaniach i o poznańskich zabytkach i zakątkach wartych obejrzenia. Nasze miasto bowiem odznacza się wyjątkowym pięknem, a naszych czwartoklasistów cechuje wrażliwość.

Dlatego młodzi członkowie szkolnej społeczności przelali na papier to, co im w duszy grało, by następnie swoje myśli i refleksje schować do ozdobionych przez siebie wszystkimi kolorami tęczy kopert, które zostaną przekazane wraz z pozostałymi paczkami. Oby ten blask, entuzjazm i zaangażowanie tliły się w ich sercach jak najdłużej!

Magdalena Drzewiecka

S.K. | 20.11.2018