"Przerwa z książką" - to już półmetek!

„A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał, kiedy tylko możesz”

Mikołaj Rej

„Przerwa z książką” – to już półmetek!

Z pewnością wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że książka – podobnie jak piosenka – jest dobra na wszystko – i na zły humor, i na katar, i na niepogodę.  Uczniowie naszej  szkoły  mogli przekonać się o prawdziwości tego powiedzenia. Gdyż już po raz trzeci wystartowała „Przerwa z książką”:  w każdy wtorek po 3 lekcji w bibliotece uczniowie czytają wybrane przez łączników klasowych książki. A w tym roku jest w czym  wybierać, ponieważ w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zostało zakupionych wiele interesujących pozycji beletrystycznych, fantastycznych, popularnonaukowych oraz lektur. Afryka Kazika. Ł. Wierzbickiego, Magiczne drzewo A. Maleszki, Wyznania zmyślonego przyjaciela M. Cuevasa, Opowieści tajemnicze i szalone A. E. Poego, Syberyjskie przygody chmurki D. Combrzyńskiej-Nogali, Dzień czekolady A. Onichimowskiej, Dzieci w sieci dobrych manier Z. Staniszewskiej – to tylko namiastka tytułów, jakie zostały wybrane. Pozostałe wciąż czekają na odkrycie i zachęcają do czytania. Głośna lektura, skupienie, czas tylko dla Was i wyjątkowy klimat – to wszystko mogłyśmy Wam ofiarować, drodzy Uczniowie, oraz Wam, szanowni Nauczyciele.  W akcji wzięły udział następujące klasy: 3A, 5D ,4F, 7C, 4E, 4B, 6D, 3D, 3H, 4A, 5E, 7B, 5E, 5C. Bardzo cieszymy się z odwiedzin wszystkich członków szkolnej społeczności, którzy skorzystali z naszego zaproszenia. Jednak to jeszcze nie koniec! „Przerwa z książką” powróci wraz z drugim półroczem!

S.K. | 28.01.2018