Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 17 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory miały miejsce w pokoju nauczycielskim, który specjalnie na ten dzień zamienił się w lokal wyborczy. Za stołem zasiadła komisja wyborcza, którą stanowili przewodniczący klas V-VIII.

Uczniowie na kartach do głosowania mogli wybrać maksymalnie 3 kandydatów. Ustalono, iż do Samorządu Uczniowskiego wejdzie 15 kandydatów z najwyższą liczbą głosów.

Głosowanie zostało poprzedzone barwną i słodką kampanią wyborczą. Każdy kandydat wykonał plakat wyborczy oraz starał się w różny sposób przekonać do siebie przyszłych wyborców.

19 września odbędzie się apel podczas którego zostaną przedstawieni poszczególni członkowie Samorządu Uczniowskiego.

Katarzyna Sadowska-Kukuć

S.K. | 18.09.2018