Jaką pogodę przyniesie nam... marzanna utopiona 5 kwietnia?

Zrobiliśmy najpiękniejszą marzannę po to, żeby zaprosić do szkoły wiosnę. Zgodnie z polską tradycją marzannę utopiliśmy w rzece. Czekając na wiosenny efekt zapraszamy do zapoznania się z relacją z misji: Wiosno zapraszamy!

Klasa 5a wykonała marzannę z materiałów naturalnych, bo dzieci wiedziały, że po Świętach Wielkiej Nocy udamy się nad rzekę utopić kukłę i nie chciały zanieczyścić środowiska. Udając się nad Wartę całą drogę liczyliśmy kroki, by po 20 kolejnych przekazywać marzannę kolejnej parze. Tym sposobem na moście św. Rocha okazało się, że los wybrał Zosię i Nadię, by wrzuciły marzannę do wody. My czekaliśmy po drugiej stronie mostu spoglądając w dół, a potem w dal i mocno trzymając kciuki, by marzanna wybrała główny nurt Warty. Niestety, popłynęła odnogą. Myślimy jednak, że nic straconego i że lada dzień rozkwitną pąki, zazieleni się trawa, itd. Cybina przecież łączy się z Wartą, Warta wpływa do Odry, a Odra poprowadzi marzannę prosto do Bałtyku. Na dowód tego, że to działa, zrobiliśmy sobie zdjęcie po utopieniu marzanny - było nam już wtedy gooorąco.

Hanna Maciejewska

S.K. | 07.04.2018