Kibicuj Bezpiecznie

22 listopada br. klasa 7B i klasa 7C wzięła udział w wycieczce na Stadion Miejski w Poznaniu w ramach projektu "Kibicuj Bezpiecznie". Uczniowie poznali historię stadionu oraz mieli okazję zwiedzić   centrum dowodzenia tzw. control room, gdzie podczas meczu zasiadają m.in. dowódca policji, straży pożarnej, spiker czy kierownik ds. bezpieczeństwa, oraz cele więzienne na stadionie, o których wiedzą tylko nieliczni. W sali konferencyjnej uczniowie zamienili się na chwilę w  piłkarzy, trenera czy rzecznika prasowego improwizując konferencję prasową. W szatni piłkarzy uczniowie mieli okazję zobaczyć, w jakich warunkach piłkarze przygotowują się do meczu, a w drugiej części wycieczki młodzież zwiedziła pokój stewardów i zapoznała się z wyposażeniem stewardów czyli służb informacyjnych i porządkowych, którzy dbają o bezpieczeństwo podczas meczów Lecha Poznań. Uczniowie mogli zobaczyć lożę prezydencką w której podczas meczu zasiadają trenerzy, prezesi klubów a także politycy a także wyjść na stadion tym samym wyjściem którym piłkarze wychodzą na murawę. Wycieczka zakończyła się zakupami w oficjalnym sklepie Lecha Poznań.

S.K. | 23.11.2018