Konkurs plastyczny

W listopadzie 2018r. w naszej szkole odbył się międzyświetlicowy konkurs plastyczny pt. „Jesień oczami dziecka”. Do udziału w nim zostali zaproszeni wszyscy uczniowie z kl.I-III, uczęszczający do świetlicy.

Przedmiotem konkursu było stworzenie grupowego plakatu, którego głównym tematem był jesienny pejzaż. Prace zostały wykonane wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów przyrodniczych. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem.

Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczego działania na miarę ich możliwości, umiejętności plastycznych oraz dostrzeganie piękna natury i zachodzących w niej zmian. Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu.

Zgłoszone do konkursu prace zostały zaprezentowane w formie wystawy szkolnej. Ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej, estetykę pracy, samodzielność wykonania, jak i formę i ilość włożonej pracy.

Laureatami konkursu są:

Klasy 1A,D oraz 2C,D – 1 miejsce