Co wiemy o najdziwniejszych zwierzętach Arktyki?

W ramach realizacji unijnego projektu Edu-arctic wzięliśmy udział w kolejnej lekcji on-line, tym razem dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat najdziwniejszych zwierząt zamieszkujących Arktykę: woła piżmowego, narwala, rosomaka tundrowego, maskonura zwyczajnego czy lodowych robali.  Naukowiec, Pani Anna Wielgopolan, pracownik Polskiej Akademii Nauk,  opowiedziała uczniom kl. 4b, jakie zwierzęta zamieszkują tereny Arktyki.

Podczas tej lekcji on-line uczniowie mogli zapytać o różne zjawiska zachodzące w Arktyce. Było to dla nich nowe doświadczenie, a tym samym - możliwość regularnego oderwania się od „rutyny szkolnej”.  Transmisja pomogła im lepiej zrozumieć przekazy naukowe, przydatną umiejętność w życiu codziennym.

M. W. | 03.12.2017