Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?

W czwartek, 30 listopada 2017r., w sali 220 o godzinie 18.00 - wśród efektów akustycznych jak nie z tego świata, rozpoczęło się misterium czytania…

Rodzice uczniów kl. VII a przy udziale dzieci (partie Chóru) przedstawiali interpretację głosową dramatu A. Mickiewicza „Dziady cz. II”.

Pomysł zrodził się podczas zebrania 14 listopada 2017r., kiedy to dorośli obejrzeli kilka scenek dramatycznych przygotowanych przez młodzież - w ramach lekcji języka polskiego, na podstawie „Zemsty” A. Fredry. Tego samego dnia zostały rozdzielone role, obmyślone kostiumy i określony termin próby - wieczór 28.11.17r.

Nauczycielki plastyki i jęz. polskiego wraz z uczniami przygotowali do widowiska scenografię, a ci ostatni ćwiczyli też partie Chóru.

O tym, czym było owo zdarzenie dla uczestników spotkania, niech świadczą słowa:

„Był to dla nas wieczór pełen magii i niepowtarzalnych emocji, aż ciężko było zasnąć…”,

„Dzisiejszy wieczór był metafizyczny… nigdy w sali 220 nie brzmiało tak słowo.”,

„Cel szczytny, a zabawa przednia!”

Polecamy!

S.K. | 01.12.2017