Zajęcia w 3a

24 listopada uczniowie klasy 3a  uczestniczyli w pokazach z udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadzili pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania. Dzieci  wykazały się  dużym zaangażowaniem ponieważ  wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie. Zostały zapoznane z procedurami i sposobami udzielania pomocy osobom poszkodowanym (zachowanie wobec poszkodowanego, resuscytacja krążeniowo - oddechowa, powiadomienie służb ratunkowych, numery telefonów alarmowych itd.). Każde dziecko mogło wykorzystać zdobyte informacje podczas ćwiczeń z wykorzystaniem manekinów do nauki resuscytacji krążeniowo - oddechowej osoby dorosłej i niemowlaka. Przygotowany pokaz  wywarł duże wrażenie na dzieciach, co też spowodowało spore zainteresowanie tematem i udziałem w zajęciach. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał  gadżety.

Dyrekcja Szkoły SP6 | 29.11.2017