Nowi czytelnicy biblioteki

Stoją książki w bibliotece,
a w tych książkach cały świat…

Lucyna Krzemieniecka

Pierwszaki są już czytelnikami biblioteki

Na początku marca uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki. Zapoznali się ze zbiorami i zasadami korzystania z nich oraz dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, wykazując się dużą znajomością bajek i baśni oraz książkowych bohaterów. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, po którym mogli przystąpić do wypożyczenia swojej pierwszej książeczki.
Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe zakładki do książek. Pierwszaki były dumne, że samodzielnie mogły wybierać książki. Dołożyłyśmy wszelkich starań, żeby biblioteka kojarzyła się im z miejscem przyjaznym, gdzie są mile widziani, które będą chętnie odwiedzać.  W tej pierwszej wędrówce po labiryncie książek naszym początkującym czytelnikom towarzyszyły postaci z krainy wyobraźni, w które wcieliły się uczennice z klasy 6B.

S.K. | 12.03.2017