Informacje

Lekcje on-line - jak to działa?

 

Lekcje on-line - jak to działa?

 

W ramach realizacji unijnego projektu Edu-arctic po raz kolejny udało nam się połączyć z Polską Stacją Polarną Hornsund oraz polską stacja Polaris na Spitsbergenie.

 

Podczas lekcji on-line na temat tajemnicy wnętrza lodowców, prof. Piotr Głowacki, badacz polarny i pasjonat Arktyki, opowiedział nam na pytania: Czy może być może ciepły? Jak można inaczej poruszać się lodowce? Czy między kryształami lodu może pływają woda? 

  Z kolej na lekcji transmitowanej z polskiej stacji Polaris na Spitsbergenie Pani Anna Nadolna – geograf, hydrolog, miłośnik wspinaczki skałkowej – opowiedziała nam, co to jest zorza polarna i jak powstaje to zjawisko?  Jaki może mieć kolor? Gdzie możemy to zobaczyć?  Czy wpływa to na nasze życie i nasze zdrowie?  Czy to tylko na Ziemi?  Co to jest indeks Kp i jakie ma z nim pole magnetyczne Ziemi i wiatr słoneczny?

 

Transmisje ze stacji polarnych poszerzają wiedzę naszych uczniów w dziedzinie m.in. nauki o środowisku, geofizyki, geologii, fizyki, ekologii czy biologii.  Niektórzy z nich biorą udział w konkursie o Arktyce, kto wie, może zostaną naukowcami?

 

M. W.    

Dyrekcja Szkoły SP6 | 23.11.2017