Trzymaj formę!

Szkolne działania w ramach Programu edukacyjnego Trzymaj formę to m. in.: szkolne imprezy sportowe, rajdy, zawody sportowe, spotkania ze sportowcami, realizacja tematu na lekcjach przyrody (Jak dbać o higienę?, Jak dbać o układy?, Jak aktywnie spędzać czas wolny?; Jak odżywia się nasz szkoła?; zabawa z programem do skanowania kodów produktów spożywczych, itp.) oraz udział w konkursach.

13 marca w szkolnej stołówce pojawiły się prace wykonane przez czwartą klasę (4a) na lekcjach przyrody. Każdą przebywającą w naszej stołówce osobę (ucznia, nauczyciela, rodzica, itp.) miały one przestrzec przed chorobami układu pokarmowego i nauczyć tego, jak zapobiegać owym zatruciom pokarmowym.

W dniu dzisiejszym (28 marca) klasa 5a wzięła udział w szkolnych eliminacjach do konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”. Konkurs co roku organizowany jest przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu. W tym roku poprzeczka została postawiona wyjątkowo wysoko – dzieci miały stworzyć rebus (!) o tematyce antytytoniowej. Zachęcamy do obejrzenia prac i odczytania zaszyfrowanego hasła.

Hanna Maciejewska

S.K. | 28.03.2017