Wizyta w poznańskim Muzeum „Blubry Starego Marycha”

W ramach realizacji szkolnego projektu „Kulturalne podróże” tym razem wybraliśmy się do poznańskiego Muzeum

„Blubry Starego Marycha”

W dn. 28 XI 2017r. uczniowie kl. 4a i kl. 4b wraz z opiekunami udali się

w niezapomnianą podróż po kulturze Wielkopolski. Wysłuchaliśmy treści znanych  poznańskich legend w 6D, poczuliśmy „ducha” dawnego Poznania. Wsiadając do kapsuły czasu, przenieśliśmy się w przeszłość i poznaliśmy bohaterów miejskich legend. Dowiedzieliśmy się m.in., dlaczego dwa koziołki wskoczyły na poznański ratusz i skąd wziął się hejnał grany z ratuszowej wieży.

Dzięki trójwymiarowym okularom obejrzeliśmy naścienne malowidła wykonane w technice 3D, które ukazują dzieje dawnego grodu Piastów. W pomieszczeniu z multimedialnymi ekranami wysłuchaliśmy charakterystycznej gwary poznańskiej. Widzieliśmy również półtorametrową makietę poznańskiego ratusza. Odbiór wrażeń wzmocniły takie efekty specjalne, jak: mgła, wiatr, lasery, spotkanie z ruchomymi postaciami – bohaterami naszych opowieści oraz słodki, migdałowy zapach rogali świętomarcińskich.

Muzeum Blubry, atrakcje Poznania – poznańskie legendy w 6D, to miejsce w którym legendarne historie łączą się ze współczesnymi technologiami. Byliśmy zatem zarówno uczestnikami, jak i twórcami akcji. Była to niezapomniana podróż!

M. W

Dyrekcja Szkoły SP6 | 29.11.2017