Kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego

Rozpoczęła się Kampania Wyborcza do Samorządu Uczniowskiego pionu IV-VII !!!

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego walczą o głosy swoich wyborców. W gablocie samorządu- przy wejściu do segmentu B, zostały umieszczone kolorowe plakaty zawierające zdjęcia, dane personalne oraz pomysły wyborcze.

Wybory odbędą się 25 września.  Uczniowie na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania będą mogli oddać głosy na swoich kandydatów. Pokój nauczycielski zamieni się w lokal wyborczy.  Za stołem komisji wyborczej zasiądą przewodniczący VI i VII klas, którzy będą prowadzić głosowanie, a następnie policzą wszystkie oddane głosy. Uczniowie, aby przystąpić do głosowania, okazują legitymację szkolną oraz podpisują się na liście wyborczej. Organizowane wybory stanowią dla uczniów lekcję demokracji i przygotowują ich do aktywnej postawy obywatelskiej w dorosłym życiu.

W wyniku wyborów zostanie wyłonionych 15 członków Samorządu Uczniowskiego, którzy współpracując z opiekunami samorządu będą współtworzyć i realizować cele i zadania samorządu w szkole w roku szkolnym 2017/2018.

Katarzyna Sadowska-Kukuć
Agnieszka Gabrysz