Akcja "Mikołajki z książką"

6 grudnia imieniny obchodzą Emil, Nikola, Dionizy i Bonifacy. W szczególny sposób jednak zaglądamy tego dnia do kalendarza, by odnaleźć w nim imię innego solenizanta – Mikołaja. Jego niezwykłość polega na tym, że święty Mikołaj – zamiast przyjmować życzenia i podarki – sam obdarowuje prezentami wszystkie dzieci, które z niecierpliwością oczekują każdego roku na jego wizytę. Co znajdzie się w bucie lub pod poduszką? Słodycze? Lalka? Samochód? A może... książka?

To najlepszy podarunek pod słońcem i to właśnie on stanowił inspirację do ogłoszenia wśród uczniów naszej szkoły akcji pod hasłem „Mikołajki z książką”. Zadanie, jakie postawiono przed młodszymi członkami szkolnej społeczności, polegało na przygotowaniu techniką dowolną okładki jednego z utworów zakupionych do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Jakie pozycje wybrano? Między innymi „Ostatnie drzewo w mieście” Petera Carnavasa oraz serię Agnieszki Stelmaszyk „Kroniki Archeo”. W ruch poszły kredki, farby, pojawił się także kolaż. Fantazja dzieci i młodzieży nie zna granic! Na takie oryginalne i barwne prace aż przyjemnie popatrzeć!

Okładki oddane w ramach akcji przez uczniów z klas 2-7 znalazły się na specjalnej, mikołajkowej wystawce, potwierdzając tezę, że w naszej szkole uczą się zarówno miłośnicy literatury, jak i artyści. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i tym razem postanowili zabawić się w świętego Mikołaja, podarowując wyjątkowe prezenty... bibliotece szkolnej!

S.K. | 15.12.2017