Pola Nadziei II edycja

POLA NADZIEI  - PODSUMOWANIE AKCJI 2018/2019 W SP6

W czasie roku szkolnego 2018/2019 została zorganizowana II edycja akcji charytatywnej „Pola Nadziei”, w trakcie której wolontariusze z IV c zbierali pieniądze na rzecz hospicjum Santa Galla w Łabuniach.

Założeniem II edycji było podobnie jak i pierwszej, zebranie funduszy na zakup łóżka rehabilitacyjnego. W tym celu zorganizowane zostały 3 akcje:

1. „Światełko” - sprzedaż w czasie Kiermaszu Świątecznego świec wykonanych      przez wolontariuszy. Uzyskana kwota to 810 zł.

2. „Słodka przerwa” - w trakcie której rozprowadzano domowe wypieki

– 636,73 zł.

3. Zbiórka pieniędzy we wszystkich klasach w SP6. W tym roku, dla dwóch klas     ufundowane zostały torty w ramach podziękowania za najwyższą kwotę       przekazaną na rzecz hospicjum. Były to klasy: VI c – 531,40 zł. oraz

I d – 193, 02 zł. Inne klasy, które również ofiarowały dużą kwotę pieniędzy          otrzymały podziękowania pisemne oraz bon na „Dzień bez pytania”. Ale trzeba jednak pamiętać i podkreślić, że to dzięki ofiarności wszystkich     darczyńców, zebrane zostało  1932,39 zł.

W sumie w wyniku podjętych działań, w II edycji „Pól Nadziei” w SP6

zebrano 3 379,12 zł.  (kwota ta już została przekazana hospicjum) – to o 499,12 zł więcej niż w I edycji!

Wszystkim darczyńcom, w imieniu wolontariuszy ale przede wszystkim  pacjentów hospicjum Santa Galla w Łabuniach BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

Dyrekcja Szkoły SP6 | 14.06.2019