Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - prelekcje

Dnia 21 lutego obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. W tym roku świętowaliśmy go wcześniej, tj. 20 lutego. Uczniowie klas ósmych uczestniczyli wówczas w prelekcji prowadzonej przez dwóch pracowników naukowych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Na zaproszenie naszej szkoły odpowiedziały p. dr hab. Ewa Kaptur (mama ucznia SP6) oraz p. dr hab. Marta Wrześniewska-Pietrzak, przedstawicielki Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej. Podczas warsztatów opowiadały o języku migowym, komunikacji niewerbalnej i wpływie wysokich technologii na rozwój języka, a także o rozwoju mowy od okresu prenatalnego do wieku senioralnego. Po części warsztatowej uczniowie brali aktywny udział w dyskusji i rozmaitych ćwiczeniach.

K.B.

S.K. | 21.02.2019