Karnawałowe spotkanie SU

26 listopada 2019r. Samorząd Uczniowski klas IV-VIII  zorganizował spotkanie Samorządów Uczniowskich. Mieliśmy okazję  gościć  zaprzyjaźnione szkoły SP 40, SP 20, SP 55, SP 85. Hasłem przewodnim spotkania był „Karnawał na świecie”. Młodzież miała możliwość poznania podczas prezentacji zwyczajów karnawałowych  znanych miast, takich jak: Rio de Janeiro, Wenecja, Bazylea, Nicea, Nowy Orlean.Nie zapomnieliśmy również o z karnawałowych żartach naszych sąsiadów Niemców.
Uczniowie z zaproszonych szkół pracowali w grupach rozwiązując  quiz w oparciu
o wcześniej przedstawioną prezentację. Jak to być powinno „coś dla ducha, coś dla ciała” uczennice z klasy sportowej przygotowały pokaz tańców  latynoamerykańskich, następnie uczestnicy mieli okazję zrobienia masek karnawałowych. Powstały prawdziwe dzieła sztuki z piórkami, cekinami i brokatem. W holu szkoły goście mogli podziwiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w karnawałowych fotobudkach, wykonanych przez klasy siódme pod opieką p. Anny Skały. Zwieńczeniem spotkania była degustacja  karnawałowych słodkości.

S.K. | 27.02.2019