Kampania i wybory do SU

W dniach 9-13 września trwała Kampania Wyborcza do Samorządu Uczniowskiego pionu IV-VIII i walka o głosy wyborców. Na tablicy Samorządu pojawiły się plakaty wyborcze kandydatów zawierające zdjęcia i dane personalne. Kandydaci podczas przerw rozdawali uczniom cukierki, aby zdobyć jak najwięcej głosów i zwrócić uwagę na swoją osobę.

Wybory odbyły się 16 września. Uczniowie na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania oddali głosy na trzech wybranych kandydatów. Pokój nauczycielski zamienił się w lokal wyborczy.  Za stołem komisji wyborczej zasiedli ubrani w stroje galowe przewodniczący klas V-VIII. Uczniowie, aby przystąpić do głosowania, okazywali legitymację szkolną oraz podpisywali się na liście wyborczej.

Organizowane co roku wybory stanowią dla uczniów lekcję demokracji i przygotowują ich do aktywnej postawy obywatelskiej w dorosłym życiu.

W wyniku wyborów zostanie wyłonionych 15 członków Samorządu Uczniowskiego, którzy współpracując z opiekunami samorządu będą współtworzyć i realizować cele i zadania Samorządu Uczniowskiego w szkole w roku szkolnym 2019/2020.

Katarzyna Sadowska-Kukuć

S.K. | 19.09.2019