"Euroweek" po raz trzeci

W dniach 28 luty - 4 marca uczniowie klas siódmych i ósmych, żywo zainteresowani rozwijaniem komunikacji w języku angielskim, wzięli udział w III edycji Warsztatów Językowych "Euroweek".

Tym razem mogliśmy podziwiać piękno serca Kotliny Kłodzkiej, otoczonego lasami i górami Międzygórza. Nasza przygoda rozpoczęła się w czwartek od podróży pociągiem relacji Poznań-Domaszków z przesiadką we Wrocławiu. W Domaszkowie odebrał nas autokar i zawiózł na miejsce zakwaterowania do OW "Słoneczna" w Międzygórzu. Poznańska grupa liczyła 34 uczniów oraz 3 opiekunów.

Na miejscu okazało się, że wspólnie z nami będą uczestniczyć w zajęciach jeszcze uczniowie  ze szkół w Gliwicach,  w Wałczu, Pługowie, Kościeliskiej. Warsztaty stały się okazją nie tylko do szlifowania języka angielskiego, ale także pozwoliły rozwinąć umiejętność komunikacji, pracy w grupie
i kreatywności.

Opiekowała się nami duża grupa wolontariuszy z Dominikany, Meksyku, Birmy, Indonezji, Pakistanu, Turcji, Argentyny, Kolumbii, Filipin. Każdy z wolontariuszy zarażał nas nieprawdopodobną energią i optymizmem. Dzięki wolontariuszom mogliśmy poznać tradycje, zwyczaje, potrawy oraz tańce poszczególnych państw. Wszystkie zajęcia były prowadzone w języku angielskim.

Jedyną wadą warsztatów językowych Euroweek było to, że trwały tak krótko i w poniedziałek wyprzedzając nawet świt, musieliśmy wstać bardzo wcześnie aby wsiąść w pociąg powrotny do Poznania.

S.K. | 05.03.2019