Dobroć spod znaku motylich skrzydeł

To żadna tajemnica, że serca naszych uczniów otwarte są na drugiego człowieka, a ich dłonie – gotowe do niesienia pomocy. Piękny tego przykład stanowi m.in. działający na terenie szkoły wolontariat.

Czy potrzeba wiele, aby czyjeś życie uczynić lepszym lub wywołaś uśmiech na czyjejś twarzy? Nie! Czasem wystarczy życzliwe słowo, milcząca obecność lub... barwny owad! Tak, oznacza to, że „Szóstka” po raz drugi wzięła udział w akcji „Zaczytane Motyle dla Hospicjum”. W jej ramach, podczas marcowych lekcji języka polskiego, klasy 4a, 4b, 4c, 4d i 4f wykonały pełne kolorów prace. Tęcza zagościła również w salach klasy Ic i IIe, a nawet... u zerówkowiczów! Wszyscy z zapałem przystąpili do działania, a niektórzy uczniowie poświęcili czas po zajęciach.

W ten sposób powstało aż 219 barwnych owadów wykonanych różnymi technikami. 21 marca, tj. w Dniu Motyla, wraz z Lidką, Adamem, Ilią i Szymkiem wybraliśmy się do hospicjum Palium, aby przekazać Wasze dowody życzliwości, w zamian otrzymując podziękowania i historię o dzieciach po raz pierwszy sześć lat temu ofiarowujących kolorowe prace.

21 marca to Dzień Wagarowicza. Można go wykorzystać, uciekając od szkolnej rzeczywistości sprawdzianów i nauki lub podarowując odrobinę swojego czasu... i serce.

Wszystkim Motylodawcom z klas 0-6 – w imieniu swoim oraz Pracowników i Wolontariuszy z hospicjum – serdecznie dziękuję za za zaangażowanie.

Magdalena Drzewiecka

koordynator akcji „Zaczytane Motyle dla Hospicjum”

S.K. | 21.03.2019