Karnawał na literacką nutę

Karnawał to niezwykły okres w ciągu roku, czas zabawy, maskarad i tańca. To wyjątkowa okazja, by połączyć wyobraźnię i zainteresowania plastyczne.

Na takie artystyczne wezwanie odpowiedzieli uczniowie klas 1-6, tworząc maski swoich ulubionych bohaterów literackich.

Inspiracji szukali w baśniach, komiksach, lekturach szkolnych, a ich dzieła znalazły się na kolejnej – tym razem karnawałowej – wystawie w segmencie D. Dlatego nie mogło zabraknąć ani Spidermana, ani profesora Ambrożego Kleksa, ani rudowłosej Pippi.

Ilu kolorów trzeba było użyć? Po jakie materiały sięgnąć? I – przede wszystkim – jakie jeszcze postaci literackie znalazły swoje miejsce w szkolnej galerii bohaterów, by w naszej Szkole mogła zapanować atmosfera zabawy, bajkowości i tajemniczości?

Sprawdźcie!

Wszystkim młodym Artystom dziękuję za udział w akcji i gratuluję bogatej wyobraźni.

Magdalena Drzewiecka

S.K. | 01.03.2019