Pasowanie na ucznia

14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klas pierwszych.  Uroczystość rozpoczął dźwięk bębnów wprowadzający sztandar szkoły i śpiew hymnu Polski w wykonaniu uczennic ze szkolnego koła wokalnego.  Zanim nastąpił  ważny w życiu każdego ucznia moment pasowania, uczniowie wysłuchali paru ciepłych słów od pani dyrektor i odpowiedzieli na pytania quizu udowadniając wszystkim, że są gotowi na miano ucznia naszej szkoły. Ponieważ radzili sobie znakomicie byli sowicie oklaskiwani.

Dyrektor Szkoły pani Hanna Czajkowska dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym piórem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.

Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na sztandar szkoły:

W obecności zaproszonych dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów ślubuję uroczyście:
Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia
ŚLUBUJĘ
Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą
ŚLUBUJĘ
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego
ŚLUBUJĘ
Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom
ŚLUBUJĘ
Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość
ŚLUBUJĘ”.

Pasowanie na Ucznia było niewątpliwie bardzo wyjątkowym wydarzeniem, któremu towarzyszyły wielkie emocje i wzruszenie. Zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich pierwszoklasistów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji dzisiejszego wydarzenia.

Uczniowie i wychowawczynie klas pierwszych.

Dyrekcja Szkoły SP6 | 15.10.2020

Pasowanie na ucznia