Walentynki w naszej szkole

„Czasami lubi się kogoś za mocno. I to się nazywa miłość”

Kubuś Puchatek

Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany Walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekunów, tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego kosza. Trzeba przyznać, że szkolni walentynkowi listonosze nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości wyrażenia sympatii drugiej osobie.

W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym. Następnie mieliśmy przyjemność podziwiać „Filmowe Walentynkowe Pary”, które prezentowały się wspaniale na „czerwonym dywanie” w holu szkoły. Kreatywność i entuzjazm klas był ogromny. Mogliśmy zobaczyć między innymi Jasia Fasolę ze swoim ukochanym misiem, Myszkę Miki i  jego narzeczoną Minnie, Stasia i Nel. Na koniec każda z klas przygotowała słodki poczęstunek, mogliśmy spróbować wielu serduszkowych pyszności - torcików, ciast, ciasteczek,  galaretek i innych słodkości. To był naprawdę miły dzień!

Opiekunki SU

S.K. | 17.02.2020