PÓŁFINAŁ IGRZYSK DZIECI MIASTA POZNANIA

W PIŁCE KOSZYKOWEJ

Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy reprezentujący naszą Szkołę awansowali do drugiej fazy rozgrywek- półfinału i zagrali w nim, w ramach Igrzysk Dzieci miasta Poznania w piłce koszykowej. Dziewczynki w drodze do półfinału pokonały dnia 17.12.2019 roku, na własnym parkiecie zawodniczki z SP nr 20 (42:8) i z SP nr 59 (30:12). Kolejny etap rozgrywek odbył się dnia 3.03.2020 r. w SP nr 34, gdzie nasze zawodniczki musiały uznać wyższość gospodyń turnieju (4:45) i SP nr 7 (8:37). Natomiast dnia 17.12.2019 r. nasi koszykarze nie okazali się gościnni, pokonując we własnej hali zawodników z SP nr 12 (20:0) i SP nr 14 (24:6). W kolejnej fazie turnieju, podobnie jak nasze zawodniczki napotkali na rywali trenujących w klubach koszykarskich. I tak dnia 19.02.2020 r. w SP nr 18 odbył się półfinał rozgrywek, w którym chłopcy przegrali z gospodarzami turnieju (7:65) oraz z SP nr 7 (18:33). Nie zmienia to faktu, że awans do półfinału, jak i występ w nim obu naszych reprezentacji jest miłą niespodzianką, z czego należy sie cieszyć...Gratulujemy sukcesów naszym dzieciakom i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach sportowych.

Skład reprezentacji dziewczyn:

Małgorzata Wojciechowska