Spelling Bee - konkurs dla klas IV oraz V

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie literowania po angielsku „Spelling Bee”. Konkurs przeznaczony jest dla chętnych uczniów z klas czwartych oraz piątych.

Konkurs przewidziany jest na 19 lutego (klasy IV) oraz 26 lutego (klasy V)

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU DLA KLAS IV oraz V „SPELLING BEE”

1. Szkolny konkurs Spelling Bee przeznaczony jest dla klas IV oraz V szkoły podstawowej. Konkurs ma na celu promocję nauki słownictwa oraz umiejętności literowania wśród uczniów.
  2. Zgłoszenia chętnych uczniów będą przyjmowane u ich nauczycieli angielskiego w terminie do 22 lutego.
  3. Zadaniem uczniów będzie prawidłowe przeliterowanie słowa wylosowanego przez członka jury (wg załączonej listy, na podstawie podręczników Steps in English 1, Steps in English 2), stosując angielskie brzmienie liter. Członek jury podaje uczniowi angielskie słowo oraz jego polskie tłumaczenie. Błąd w literowaniu słowa eliminuje ucznia z dalszej rozgrywki. Członek jury podaje prawidłową pisownię słowa.
  4. Każda runda oznacza literowanie słów o większej ilości liter: pierwsza runda to słowo 6-literowe, druga – 7-literowe, itp.
  5. W momencie zakończenia rundy 10-literowej, dopuszcza się wymieszanie wszystkich pozostałych do tej pory wyrazów i prowadzenie rozgrywki aż do wyłonienia jednego zwycięzcy lub do wyczerpania liczby słówek z listy. Do gry zostaje wprowadzona dodatkowa pula 11-literowych „słów-niespodzianek” (również z w/w podręczników). Jeśli i ta rozgrywka nie przyniesie rozstrzygnięcia, wszyscy pozostali w grze uczniowie otrzymują tytuł Spelling Bee Champion, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę.
  6. Dyplomy dla zwycięzców zostaną wręczone bezpośrednio po konkursie, nagrody zostaną przyznane w terminie 3 tygodni od przeprowadzenia konkursu).

Lista słówek dla klas IV

Lista słówek dla klas V