Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny

Indywidualny Program Edukacyjno-terapeutyczny jest opracowywany dla każdego ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych przez specjalistyczny zespół na dany etap edukacyjny.

Dokument zawiera następujące informacje:

1. Dane personalne ucznia
2. Informacje o uczniu wynikające z orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego
3. Informacje o uczniu wynikające z przeprowadzonej obserwacji/ diagnozy funkcjonalnej (np. mocne i słabe strony).

4. Cele edukacyjne i terapeutyczne programu.

5. Zakres dostosowania wymagań edukacyjnych wynikających z programu nauczania do potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych ucznia.

6. Formy i zakres zintegrowanych działań nauczycieli i specjalistów prowadzących zajęcia z uczniem.

7. Formy, sposoby i okres udzielania uczniowi pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz wymiar godzin przydzielonych przez dyrektora szkoły.

8. Zakres współpracy nauczycieli i specjalistów z rodzicami uczniów w zakresie realizacji zadań.

9. Zakres współdziałania z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży.