Obchody Dnia Kropki w klasach I-III.

Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Z racji tego, że przypadało w niedzielę, postanowiliśmy rozłożyć jego obchody na dwa dni: piątek i poniedziałek. Tuż przed weekendem młodsi i starsi chętnie bawili się kropkami, czego owocem były bardzo oryginalne, twórcze i niekonwencjonalne plakaty zdobiące drzwi lekcyjnych sal. Czego to Panie i dzieci nie wymyślą z kropek? Drzewko dobrych słów, kropkowane talenty, klasa kropek z najdziwniejszymi minami trzymająca się za ręce… Bo kropki świetnie uruchamiają naszą fantazję- i o to chodzi! W poniedziałek do kropkowanych drzwi dołączyły dzieci w kropkowanych strojach, z kropkowatymi gadżetami w dłoni, na nogach, na twarzy i gdzie tylko dusza zapragnie. Wszyscy poznawaliśmy historię Vashti, dziewczynki, która nie potrafiła rysować. Czy na pewno? Może ograniczenie było tylko w jej głowie? Jedni oglądali film, inni czytali książeczkę, a klasa IIIB postanowiła odwiedzić IB i opowiedzieć im, jak rozumie historię małej dziewczynki, która uwierzyła we własne możliwości. Na koniec wspólne zdjęcie w holu szkoły, gdzie bardzo starliśmy się stworzyć śliczną kropkę. Jak nam wyszło?

Dyrekcja Szkoły SP6 | 26.09.2019