2017 rokiem rzeki Wisły

Przed ostatnim  w tym roku szkolnym długim weekendem, chętni uczniowie z klas 5 wzięli udział w konkursie "Z biegiem rzeki Wisły". Aby to uczynić, należało  zebrać 2-3 osobową drużynę, a w dniu konkursu  mieć przy sobie m. in. niebieską włóczkę o długości 104,7cm! Liczba 1047 każdemu uczestnikowi kojarzyła się jednoznacznie  - to długość naszej królowej  rzek. Pierwsze zadanie konkursowe polegało na ułożeniu części  mapy, na której znajdowało się  dorzecze  Wisły. Następnie dzieci  naklejały na miejsce płynącej rzeki włóczkę i podążając z jej nurtem od źródła do ujścia,  rozpoznawały   nazwy miast,  krain, zbiorników retencyjnych, województw.

W kolejnym etapie, głos miała ryba – troć wędrowna i to ona zadawała uczestnikom  pytania!  Wszyscy wykazali się  sporą wiedzą. Ku uciesze piątoklasistów na tablicy  ciągle przybywało  punktów.

Ci, którzy uzyskali ich najwięcej zostali zaproszeni do  finału, który polegał on  na napisaniu testu.

Po nim wyłowiono:), a   raczej wyłoniono zwycięzcę! Został nim uczeń klasy 5B - Mateusz Tomaszkiewicz. Drugie miejsce zajął Kamil Nawrot z klasy 5C, a trzecie Martyna Skubel, także z klasy 5C.

Gratulujemy!

S.K. | 18.06.2017