Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy w tym roku 9 lutego, a w naszej szkole działania w ramach propagowania bezpieczeństwa w Internecie odbywają się w lutym i marcu.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w szkoleniach i webinarach, m.in. w konferencji Asy Internetu, która odbyła się 11 lutego w formule online. W ramach konferencji odbywały się zajęcia dla nauczycieli i rodziców, a także dla uczniów - klasa 5c miała okazję uczestniczyć w lekcji na temat ochrony informacji w sieci i tworzenia silnych haseł oraz w lekcji na temat życzliwości w sieci.

Wychowawcy przeprowadzili w klasach pogadanki i dyskusje na temat bezpieczeństwa w sieci, a także realizowali scenariusze zajęć w oparciu o materiały przygotowane przez specjalistów w tym zakresie.

Przeprowadziliśmy również konkurs na najlepszy plakat / komiks / historyjkę na temat bezpieczeństwa w sieci. Zapraszamy do obejrzenia najlepszych prac konkursowych a zwycięzcom gratulujemy.

S.K. | 25.02.2021