Wieczorne czytanki

Dnia 14 czerwca w godzinach 19-20 odbyło się na szkolnym boisku SP6 nieobowiązkowe spotkanie uczniów klas 4d, e, f, g. Było ono kontynuacją porannych lekcji, na których dzieci poznawały opisy zachodu słońca zamieszczone w różnych księgach „Pana Tadeusza”.

Po trwających chwilę zabawach ruchowych i pokrzepieniu się słodyczami wszyscy zasiedli wygodnie na trawie, wykorzystali przyniesione poduszki i karimaty, aby wygodnie ułożyć się na ziemi. Uczniowie zamknęli oczy, a pani polonistka odczytała fragmenty epopei, w których mowa o zachodzącym słońcu, np. „Słońce już gasło”. Potem każda grupa zajęła się wykonaniem ćwiczeń i kolorowych obrazków. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.

Kinga Banderowicz

S.K. | 15.06.2018