UWIERZ W DUCHA (SP6)!!!

Duch opiekujący się danym miejscem to (z łaciny) genius loci. Przyjmuje się, że to byt sprawujący władzę, rządzący, roztaczający troskę. To opiekun przestrzeni. Potrafi dostarczyć bogactwa przeżyć. Pojawia się w miejscach niezwykłych, wyrazistych i łatwo identyfikowalnych. Nietrudno będzie zatem uwierzyć, że i nasza szkoła, Szóstka im. H. Cegielskiego, posiada swojego GENIUS LOCI. Skąd ta pewność? Otóż widzieli Go i dobrze potrafią opisać uczniowie klas 4D, 4E, 4F i 4G.

Na prośbę polonistki, p. Kingi, pojawiał się czasem na boisku, był widziany w gabinecie Pani Dyrektor, płatał figle w szatni dziewczynek, przychodził na lekcje różnych nauczycieli i biegał po szkolnych korytarzach. A wieczorami, gdy wszyscy opuścili budynek, zapraszał duszki z innych placówek i urządzał dyskotekę. Potem wszystko sprzątał, zostawiając magiczną atmosferę i uśmiech, który jest znakiem rozpoznawczym naszej Szkoły!!!

Efektem Jego obecności wśród nas jest zbiór portretów Genius Loci SP6. Stworzyliśmy z nich osobną pamiątkową księgę, która została wręczona Dyrekcji. Podejrzewamy, że Duszek wychodzi nocą ze swej sypialni, tj. sekretnego sejfu, i z wypiekami na twarzy czyta kolejne wpisy. Kto wie, do czego jeszcze te charakterystyki Go zainspirują? Jedno jest pewne, kreatywność uczniowska pokazuje, że strach ma wielkie oczy… ;-)

S.K. | 20.11.2017