Uczniowie listy piszą

Klasa 4f Szkoły Podstawowej nr 6 w bieżącym roku szkolnym nawiązała współpracę z placówką w Krakowie. Celem obustronnego kontaktu jest poznawanie się poprzez wzajemną wymianę listów. Tak!!! W dobie rozpowszechnionego internetu i elektronicznych form komunikacji nasi uczniowie zdecydowali się na zawieranie nowych znajomości drogą tradycyjną/analogową. Zredagowaliśmy już pierwsze listy. Zostały wysłane. Z relacji małopolskiej nauczycielki wiemy, że wywołały olbrzymią radość!!!

Dzieci z Krakowa również zdążyły wysłać do nas swoją przesyłkę, więc uśmiech zagościł także na naszych twarzach, co dokumentują zdjęcia!

Projekt jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń. To dla nas wielka frajda. Z utęsknieniem czekamy na kolejną wizytę listonosza! Z każdym kolejnym napisanym listem zauważamy, że:
- bierzemy odpowiedzialność za nawiązywane relacje;
- kształcimy umiejętność redagowania tekstu;
- pracujemy nad poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną;
- dbamy o czytelność zapisu;
- rozwijamy nasze zdolności artystyczne, ozdabiając listy i koperty;
- kultywujemy tradycje epistolografii (czyli sztuki pisania listów).

Polecamy taką formę kontaktu innym uczniom i rekomendujemy dorosłym!

PS. Okazało się, że jedna z mam ucznia naszej klasy do tej pory utrzymuje kontakt z koleżanką, którą poznała właśnie „listownie” w latach swojej szkolnej edukacji!

Kinga Banderowicz

S.K. | 23.10.2017