"Szóstka TV"

„Polski - news”, „Ortograficzne TV”, „Biało-czerwone części mowy”, „Lekturowe wieści” to tylko niektóre nazwy programów telewizyjnych emitowanych przez szkolną telewizję. TV w Szóstce? Jak to możliwe? Już wyjaśniam. Telewizja gościła u nas 14.09.2018 r., czyli w Międzynarodowym Dniu Kropki. Świętując uczniowską kreatywność i bogactwo talentów, stworzyliśmy w klasie 5 d,e,f oraz g własny kanał telewizyjny z polonistyczną ramówką. Uczniowie każdej klasy przedstawiali w 6-minutowych audycjach wiedzę z zakresu języka polskiego. Powtórzyli więc w przyjaznej atmosferze wiadomości z zakresu części mowy, części zdań, lektur, teorii literatury oraz ortografii. Wybrane zespoły zaskoczyły widzów propozycjami konkursów esemesowych czy interaktywnymi reklamami… Były profesjonalne plansze, mikrofony, a także atrapy ekranów telewizyjnych (jeden blisko 60-calowy!!!). Uczniowie znakomicie odnaleźli się w nowych rolach, pokonali tremę (program kl. 5d oglądała nawet p. Dyrektor) i dobrze się bawili.

Wszystkim dziennikarzom raz jeszcze gratuluję!

dr Kinga Banderowicz

S.K. | 14.09.2018