Szóstka idzie do sądu!

Spokojnie, na szczęście nic się nie stało... Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie "Sędziowie Dzieciom i Młodzieży" i w ramach tego programu mają okazję odwiedzić Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto. Podczas spotkania z sędzią zwiedzają oni budynek sądu, ale przede wszystkim dowiadują się wielu rzeczy o specyfice zawodu sędziego oraz kuratora sądowego. Mają nawet szansę wcielić się w role sędziego właśnie, prokuratora, adwokata, świadka czy nawet... oskarżonego! Dzięki tej wycieczce uczniowie dowiadują się jak wyglądają pokoje w których zeznania składają dzieci oraz jakie zadania mają przed sobą policjanci pracujący w sądzie. Dodatkową atrakcją jest też kluczenie po wąskich korytarzach archiwum sądowego. Dziękujemy za ciekawe spotkanie!

S.K. | 28.10.2017